Erdoani paralajmëron ndërtimin e 500 banesave në Shqipëri

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan, në ceremoninë e hedhjes së gurthemelit të një kompleksi në Univeristetin Marmara në Stamboll, pohoi se shpreson që ekipet turke do të kryejnë punimet në vende të përshtatshme në Shqipëri dhe si vëllezër turq do të ndërtojnë 500 njësi banimi për të prekurit nga tërmeti.

 


Më të lexuarat