Oktay: Turqia do të prodhojë avionë luftarakë

Nënpresidenti i Turqisë, Fuat Oktay, ka deklaruar se Turqia do të prodhojë avionë luftarakë me dhe pa pilot, madje me karakteristika si ose përtej atyre të F-35, raporton Anadolu Agency (AA).

Në panelin editorial të AA-së në Ankara, Oktay foli edhe rreth marrëveshjes së Turqisë me Libinë, duke theksuar: "Përmes marrëveshjes me Libinë prishëm komplotin që dëshironte ta izolojë Turqinë në territorin tokësor".


Më të lexuarat